Jaki rodzaj pokrycia kołdry jest najlepszy?

Jak powszechnie wiadomo, rodzaj zastosowanego wypełnienia wpływa w dużej mierze na to, jak ciepła jest dana kołdra, ale należy pamiętać o tym, że to pokrycie decyduje o wytrzymałości i komforcie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie rodzaje pokryć stosują producenci i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem.

 

Pokrycie bawełniane

W dzisiejszych czasach produkcja kołder oparta jest przede wszystkim na materiałach naturalnych, dlatego też na półkach sklepowych bardzo często można spotkać kołdry z pokryciem bawełnianym. Wysokiej jakości bawełna jest bardzo higieniczna i co najważniejsze zapewnia doskonałą wentylację. Najbardziej wytrzymałe są oczywiście pokrycia wykonane z bawełny cienkoprzędnej. Producenci do produkcji kołder używają bardzo wielu różnych bawełnianych tkanin takich jak np. adamaszek albo inlet.

 

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

dobry producent kołderW ostatnim czasie producenci coraz częściej oferują kołdry, które mają pokrycia wykonane z mieszanki bawełny i poliestru. Produkcja kołder tego typu cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na bardzo niskie koszty. Pokrycia bawełniano-poliestrowe łączą w sobie największe zalety bawełny (porządna wentylacja i naturalność) oraz największe zalety materiałów sztucznych (wysoka wytrzymałość i odporność na uszkodzenia). W chwili obecnej najpopularniejszą tkaniną bawełniano-poliestrową jest policoton, który składa się z poliestru (65%) i bawełny (35%). Najbardziej wymagających klientów zainteresuje ciepłochronna frotte, która zawiera 95% bawełny.

 

Pokrycie z mikrowłókien

Nowością na rynku są pokrycia z mikrowłókien, które bardzo często nazywane są również pokryciem z mikrofibry albo mikrofazą. Pokrycia tego typu wykonane są z bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych, dzięki czemu są niesłychanie miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Ich olbrzymią zaletą jest także wysoka wytrzymałość oraz to, że błyskawicznie schną.

 

Pokrycie satynowe

Satyna jak powszechnie wiadomo to rodzaj bawełnianej lub jedwabnej tkaniny, która z jednej strony jest matowa, a z drugiej błyszcząca. Pokrycie satynowe to doskonała propozycja przede wszystkim dla alergików, którzy muszą zmagać się z kurzem i roztoczami. Pokrycia satynowe cenione są przede wszystkim ze względu na swoje aspekty estetyczne.

 

Pokrycie jedwabne

Jedwab w dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej szlachetnych materiałów dostępnych na rynku, dlatego też pokrycia jedwabne bardzo dużo kosztują. Warto wspomnieć również o tym, że pokrycia jedwabne są bardzo przyjemne dla skóry, naturalne i wytrzymałe.