Wanny narożne doskonale nadają się do aranżacji zarówno niewielkiej łazienki w bloku jak i do przestronnej łazienki w domu jednorodzinnym. Są bardzo wygodne, stylowe, a przede wszystkim praktyczne. Rozwiązania dostępne na rynku armatury łazienkowej umożliwiają szeroki wybór wanien narożnych w zależności od indywidualnych preferencji.

Jak wybrać wymarzoną wannę do łazienki?

Marząc o wannie, większość osób ma przed oczami obraz ogromnej wanny wolnostojącej usytuowanej na środku przestronnej łazienki. Nie każdy jednak ma komfort posiadania łazienki o dużych rozmiarach, dlatego większość osób musi nieco okroić własne marzenia. Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy pragną mieć maksymalnie dużą wannę przy wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni polecane są wanny narożne. Zastanawiając się nad zakupem wanny idealnej, w pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym miejscu w łazience będzie miała ona swoje miejsce. Od tego, gdzie będzie stała wanna, będzie zależało to, czy lepszym rozwiązaniem będzie wanna prawa czy wanna lewa. Istotnym elementem przy zakupie wanny jest dokładne określenie jej rozmiaru. Przy wannach narożnych do wielkości samej wanny należy jeszcze doliczyć kilka centymetrów jakie będzie zajmował specjalny panel ochronny stanowiący frontalne wykończenie wanny narożnej.

Wanna tylko do kąpieli czy również z funkcją prysznica?

Wybierając najlepszy model wanny do łazienki warto się zastanowić jaką funkcję ma spełniać. Czy wanna ma służyć wyłącznie do kąpieli na leżąco, czy jej użytkownicy również od czasu do czasu będą chcieli wziąć szybki prysznic? Zakładając tę drugą opcję można zdecydować się na wybór wanny z parawanem lub specjalną zasłonką. Parawan montowany jest najczęściej na specjalnej listwie prowadzącej i w przypadku gdy jest nieużywany może być całkowicie odsłonięty i nie będzie przeszkadzał w tradycyjnej kąpieli.

Kolorystyka wanien

Zasadniczo, jeżeli chodzi o wybór kolorystyki wanien to możliwości w tym przypadku są dosyć ograniczone. Na rynku królują wanny w kolorze białym, ewentualnie można znaleźć również modele w kremowych odcieniach. Wanny w innych kolorach możliwe są do wykonania na specjalne zamówienie, jednak w takim przypadku należy liczyć się dosyć wysokimi kosztami. Podobnie jak z kolorystyką wanien, tak samo prosta sprawa jest z kolorami paneli ochronnych. W tym przypadku również dominują przeważnie jasne odcienie – od bieli przez stonowane kremy aż do écru. Ewentualnie monotonię można urozmaicić przez naklejenie specjalnych ozdobnych folii.