Na pierwszy rzut oka kierowcy lawet to po prostu ci ludzie, którzy są odpowiedzialni za lawetę, która wykonuje całą pracę. Do pewnego stopnia dzieje się tak dlatego, że kierowcy lawet nie podnoszą ciężkich samochodów i nie transportują ich do miejsca przeznaczenia w nagłych wypadkach. Niemniej jednak, kierowcy lawet to ci ludzie, którzy nie zawiodą nas, gdy jesteśmy w tarapatach na środku autostrady.
Przeciętny dzień kierowcy lawety zaczyna się w momencie podjęcia próby pomocy. Nikt nie może Ci z całą pewnością powiedzieć kiedy to będzie, ponieważ wszystko zależy w dużej mierze od tego, kiedy otrzyma prośbę o pomoc. Może to być gdzieś wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy. A więc to jest właśnie życie kierowcy lawety. Nigdy nie wie, kiedy trzeba będzie prowadzić samochód-lawetę. Jest zawsze gotowy do dalszej jazdy i służy pomocą drogową przez 24 godziny na dobę.
Jedyne, co jest niezmienne każdego dnia, zanim pracownik pomocy drogowej wsiądzie do lawety i zacznie ją uruchamiać, to inspekcja swojego pojazdu. Kierowca musi się upewnić, że wszystko działa prawidłowo, jest wystarczająco dużo benzyny, hamulce są w porządku, w samochodzie jest wyciągarka i GPS. Dopiero wtedy zaczyna się droga.

Czasami najtrudniejsze w pracy kierowcy lawety jest dotarcie do klienta

Mimo dużego natężenia ruchu zawsze starają się to zrobić na czas. Co więcej, pracownik pomocy drogowej to czasem więcej niż osoba, która może pomóc naprawić blokadę, zmienić zepsutą oponę lub dać Twojemu samochodowi benzynę. Doskonały kierowca ciężarówki holowniczej jest osobą, która po przyjeździe, często pierwszą rzeczą, którą robi, jest próba uspokojenia ofiary wypadku. Prowadzi relaksującą rozmowę, żartuje, afirmując zmartwioną osobę, że wkrótce wszystko będzie w porządku. Więc w przypadku, gdy zdarzy Ci się potrzebować usług holowniczych w Katowicach, po prostu zadzwoń do nas, a nasza pomoc drogowa dotrze do Ciebie tak szybko, jak to możliwe.

Kto może odblokować zamek w moim samochodzie najszybciej i za najlepszą cenę


To odwieczne pytanie nęka wielu kierowców samochodów, gdy w środku drogi zdarza się im blokada samochodu. Oczywiście, nigdy nie zadałbyś sobie tego pytania w normalnych codziennych okolicznościach. Zwłaszcza gdy wszystko jest w porządku z samochodem i nie ma żadnych oznak, że będziesz potrzebował lawety. Zakłada się jednak, że jeśli ktoś będzie potrzebował usługi otwierania samochodu, będzie się głowił do kogo zwrócić się o pomoc w takiej sytuacji. Nie chcemy wtedy wydawać dużych pieniędzy zarówno na kierowcę ciężarówki, jak i ślusarza.
Co więcej, osoba może być zdenerwowana, a nawet w pośpiechu, bo gdzieś tam jest dzieciak czekający na niego, żeby odebrać go z przedszkola czy szkoły. Tak naprawdę stres jest najgorszym wrogiem w sytuacji kiedy trzeba zachować spokój.
W rzeczywistości najlepszą rzeczą do zrobienia będzie wezwanie lawety. Tam porozmawiasz z operatorem, który doradzi Ci, jaki profesjonalista lepiej poradzi sobie z blokadą samochodu. Z reguły tego typu problemy rozwiązuje ślusarz.
Ponadto należy pamiętać, aby jak najszybciej skontaktować się z firmą holowniczą, nie próbując naprawić zamka samodzielnie. W ten sposób można z jednej strony pogorszyć sytuację, a z drugiej zmarnować cenny czas, podczas którego ślusarz mógł być w drodze do ciebie.

Zawsze, gdy w Katowicach wystąpią problemy z zablokowaniem samochodu, akumulatorem lub paliwem, zadzwoń do nas, posiadamy najlepszą lawetę w Katowicach. Nasze wysokiej jakości laweta jest dla Państwa dostępne przez 24 godziny na dobę.