Jako mobilny notariuszhttp://www.notariusz-silesia.pl/ podróżuję do Ciebie, aby wykonywać usługi notarialne i podpisywać umowy kredytowe. Podzielę się z Państwem następującymi historiami, aby zachęcić Państwa do planowania zakupu nowego mieszkania. Jeden z moich prawników od nieruchomości klientów stwierdza: „planowanie nieruchomości jest prezentem dla rodziny”. Wiem, że ludziom może być trudno myśleć o tym wystarczająco dużo, aby sporządzić i wykonać te dokumenty. W każdym wieku lepiej jest to zrobić przed wypadkiem, niż po wypadku. Nikt nie planuje wypadku, stąd też słowo wypadek.

Wczoraj pracowałem z mężem i żoną, klientami w Centrum Medycznym Santa Clara Valley w San Jose w Kalifornii. Uczestniczył w wypadku, w którym zranił szyję i rdzeń kręgowy, przez co był niepełnosprawny. Ponieważ nie był w stanie podpisać się, podpisał się znakiem z dwoma świadkami, aby potwierdzić, że podpisał, zrozumiał, co podpisał i zrobił to z własnej woli.
Jest to stresująca sytuacja, w której nagle staje się niepełnosprawnym.

Natychmiast życie zmieniło się dla niego i jego rodziny.

 

Ich stres spotęgował się z brakiem dokumentów.

W pośpiechu żona musiała znaleźć mobilnego notariusza, uzyskać niezbędne dokumenty dotyczące planowania medycznego (w tym przypadku uzyskała uprzednią dyrektywę o opiece zdrowotnej i pełnomocnictwo do spraw trwałych), porozmawiać z mężem o jego życzeniach zdrowotnych i zarządzaniu gospodarstwem domowym. Ponadto na wizycie w szpitalu musieliśmy znaleźć kilku świadków nierodzinnych. Na szczęście, pacjent w tym samym pokoju, miał kilku odwiedzających członków rodziny, którzy byli chętni do pomocy.

Kilka miesięcy temu klient zadzwonił do Kaiser Permanente w Santa Clara w Kalifornii z prośbą o usługi notarialne. Kilka dni wcześniej ciotka została przyjęta do szpitala i była nieświadomai. W pewnym momencie lekarz zapytał, czy siostrzenica jest upoważniona do podejmowania decyzji zdrowotnych dla ciotki, powiedziała „tak”. Zdała sobie sprawę, że ciotka musi mieć taką osobę, ponieważ mieszkała z nią i opiekowała się nią przez kilka ostatnich lat. Zwrócił się o opracowanie dyrektywy w sprawie uprzedniej opieki zdrowotnej, aby to pokazać, a ciocia nie miała takiej dyrektywy.
Miała dodatkowy stres związany z pośpiesznym poszukiwaniem mobilnego notariusza i uzyskała zaawansowaną dyrektywę w sprawie opieki zdrowotnej. Umówiła się na wizytę i miała nadzieję, że będzie to lepszy dzień dla jej ciotki, kiedy była wystarczająco przebudzona i trzeźwa, by poradzić sobie z dokumentami. Na szczęście był to dobry dzień dla jej ciotki, a oni mają wykonaną z góry dyrektywę zdrowotną, więc jej siostrzenica zarządza decyzjami zdrowotnymi dla swojej ciotki.

Kilka lat temu brałem udział w wypadku z udziałem roweru, który zranił szyję i plecy.


Według lekarzy to cud, który przeżyłem i nie zostałem sparaliżowany. Jeśli przez dłuższy czas byłem niezdolny do pracy, nikt nie był upoważniony do zarządzania finansami lub opieką zdrowotną. Przed wypadkiem nie miałem ukończonych planów pełnomocnictwa. Byłam w połowie lat trzydziestych, dlaczego miałabym ich potrzebować? Na szczęście byłem tylko w szpitalu przez jeden dzień i byłem na nogach. Łatwo mógłbym napotkać problemy kredytowe, gdybym nie był w stanie spłacić mojego kredytu hipotecznego i innych miesięcznych rachunków, które byłyby problematyczne przez lata.
Ponownie, dzielę się tymi historiami, aby zachęcić do planowania. Nigdy nie planujemy wypadków. Czy jesteś gotów na wypadek lub dolegliwość zdrowotną, która tymczasowo Cię obezwładnia? Czy ktoś jest upoważniony do korzystania z opieki zdrowotnej i/lub zarządzania finansami? Zadaj sobie te pytania.