Rynek usług prawniczych jest notorycznie spowolniony pod względem dostosowywania się do technologii. W rezultacie, osoby potrzebujące prawników od dawna niechętnie korzystały z technologii, aby ich odnaleźć. Pomyśl o tym. Do rozpoczęcia działalności potrzebny jest prawnik. Gdzie się zwracasz? Przyjaciel? Doradca biznesowy? Ktoś inny w sieci osobistej? Teraz mamy znacznie większe możliwości.
Znajdowanie prawnika online stanie się wszechobecne w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy skorzystaliby z porady prawnej, ale biorąc pod uwagę ograniczenia w tym procesie, znalezienie takiego rozwiązania może być procesem długotrwałym.
Od 2001 r., kiedy założono portal prawny, który miał na celu publiczne udostępnienie dokumentów prawnych, powoli rozwija się innowacja w prawie. Oferta rabatów na ujednolicone dokumenty prawne przeobrażała się w przemysł tradycyjny. Nagle konsumenci, którzy w przeciwnym razie mogliby zrezygnować z pewnych formalności prawnych, mieli realną alternatywę.

Ale to nie przełożyło się na to, jak konsumenci znajdują i współpracują z faktycznymi prawnikami.


W ciągu ostatnich trzech lat, wyrafinowani prawni konsumenci pojawili się w internecie szukając usług, ponieważ wszyscy staliśmy się bardziej wygodni z aplikacjami internetowymi i mobilnymi do wszelkiego rodzaju poufnych, ważnych zadań, takich jak znalezienie lekarza, płacąc za prawie wszystko, ucząc się umiejętności zawodowych i komunikując się z wszystkimi na temat wszystkiego (zbyt wiele, aby wymienić).
Rosnące od lat 90-tych zapotrzebowanie na legalną siłę roboczą oraz redukcja zatrudnienia w niektórych głównych firmach w kraju spowodowały, że pokolenie wysokiej jakości prawników online znalazło najnowocześniejsze sposoby konkurowania na rynku.
Płaszczyzną zajęły się nowe osoby zakładające działalność gospodarczą zgodnie z prawem. Modele są różne, ale rozwijające się – od umożliwienia prawnikom tworzenia zaawansowanych profili, które służą jako podstawa sieci poleceń; umożliwienie prawnikom ” składania ofert ” w sprawach za pośrednictwem internetowego rynku z tradycyjnym systemem ocen; natychmiastowe połączenie konsumenta z prawnikiem; wysoce konfigurowalne umowy telefoniczne; do budowania sieci usług sprawdzonych poniżej cen rynkowych, które oferują wysokiej jakości usługi prawnicze.
Te nowopowstałe firmy eksperymentują z niepewnymi sposobami osiągnięcia pewnego celu – fundamentalnymi zmianami w sposobie funkcjonowania biznesu prawa. Wszelkie próby zapewnienia przejrzystości w nieprzejrzystej branży oraz uczynienia usług prawnych bardziej opłacalnymi, skutecznymi i dostępnymi.
Oto kilka powodów, dla których ten rok będzie rokiem, w którym Twój prawnik znajdzie się w internecie:
Podwyższanie jakości (i obniżanie kosztów jej znalezienia). Duże kancelarie prawne są punktem kompleksowej obsługi, atrakcyjne dla dużych firm, ponieważ jedna rozmowa telefoniczna jest często wszystkim, co jest potrzebne do rozwiązania problemu. Wiele osób zgadza się, że rozdzielone usługi prawne mogą być świadczone taniej, ale koszt możliwości znalezienia wielu prawników wysokiej jakości jest tradycyjnie bardzo wysoki. Obecnie usługi online znacznie ułatwiają małym i średnim przedsiębiorstwom szybki i skuteczny dostęp do wysokiej jakości prawników.
Wartość poprzez analizę i dane. Konsumenci przychodzą do sieci szukać rozwiązań wartościowych, a nie czystych opcji oferowanych przez podziemia. W tym roku, przedsiębiorstwa mogą coraz częściej szukać rozwiązań w zakresie technologii prawnych, aby śledzić wydatki prawne, zrozumieć fakturowanie i analizować ogólne korporacyjne wydatki na usługi prawne. Na przykład właśnie uruchomiliśmy platformę analizy danych, która zapewnia taki sam poziom wglądu w wydatki prawne dla małych firm, jaki mają do dyspozycji większe korporacje.
Łatwość rozliczania i zarządzania. Dzięki usługom online możesz teraz płacić rachunki za usługi prawne, tak jak płacisz większość pozostałych rachunków.
Nowe sposoby praktykowania, oszczędność kosztów. Średnia stawka godzinowa prawnika w Białołęce (http://www.izkancelaria.pl/) wynosi 2500 złotych, ale średnia stawka godzinowa prawników łączących się z klientami za pośrednictwem spółek prawniczych jest znacznie niższa (średnia stawka dla prawników z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem wynosi 1500 złotych za godzinę). Oszczędności przychodzą, po części dlatego, że prawnicy ci praktykują bez wielu tradycyjnych generatorów kosztów i rozliczeń aranżacji kancelarii prawnych. W tym roku konsumenci powinni oczekiwać, że platformy prawno-technologiczne (w tym my) ułatwią znacznie rozszerzenie alternatywnych rozwiązań w zakresie opłat, co może zapewnić konsumentom prawnym zarówno oszczędności, jak i pewność co do kosztów.
Tak więc w tym roku, kiedy czujesz się zagubiony, jak znaleźć odpowiedniego prawnika lub niezadowolony z opcji, które są dostępne dla Ciebie, pamiętaj, co usługi online mogą zaoferować.