Od tysięcy lat ludzie chcą wiedzieć, jaka czeka ich przyszłość. Starożytni Grecy mieli swoje opowieści o potężnych wyroczniach, które były boskie i mówiły, co ma nadejść. Na przestrzeni wieków, zarówno królom, szlachcicom, jak i ludowi, właściciele ziemskich majątków przekazywali swój handel. Każdy chce wiedzieć, co wydarzy się jutro i pojutrze. Doradcy podatkowi nie różnią się od siebie. Mają jednak pewną zaletę, której większość ludzi nie ma: używamy danych i liczb z dnia dzisiejszego, aby przewidzieć, co wydarzy się jutro. Pomaga to klientom lepiej zaplanować swój rozwój, czy też zagłębić się w głąb i przepłynąć przez wyboiste zasoby finansowe.

Profesjonalne doradztwo podatkowe oferuje Acega, zapraszamy na stronę aby dowiedzieć się więcej o firmie – http://acega.pl/o-firmie/

Kończąc rok, spróbujmy spojrzeć w przyszłość na wzorce i trendy zachodzące obecnie w dziedzinie doradztwa podatkowego, uczenia się komputerowego, wielopokoleniowej siły roboczej oraz postępu szybko zmieniającej się technologii.

Co czeka nas w 2018 roku?

1. Bardziej inteligentne oprogramowanie

Oprogramowanie do księgowania lub usługi doradztwa podatkowego online (w zależności od tego, który z tych terminów jest preferowany) biorą na siebie codzienne obciążenie pracą. Bez względu na to, z jakiej usługi korzystasz, używasz jej do automatyzacji zadań, usprawniania procesów pracy lub budowania lepszej wartości dla klientów i ich potrzeb.
Najnowsza seria automatyzacji jest ogromna i ma potencjał, aby przeorganizować nasze życie zawodowe szybciej niż większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Nie brakuje tragicznych prognoz, na przykład takich, że 69 milionów miejsc pracy w USA zostanie zwolnionych dzięki inteligentniejszemu oprogramowaniu. Zwróćmy uwagę na to, jak inteligentna nauka o komputerach staje się coraz bardziej popularna. Jednak przy każdej mrocznej prognozie mówi się o tym, ile nowych miejsc pracy zostanie utworzonych.

Aby doradcy podatkowi świadczący usługi mogli z nich korzystać, należy uwzględnić je w swojej praktyce. Twoje narzędzia tylko się poprawią i pomogą Ci osiągnąć więcej. Przeciętny pakiet oprogramowania do rozliczania zacznie przypominać smartfon w zakresie intuicyjnych funkcji. Daje to potężną przewagę nad konkurencją, umożliwiając szybsze niż kiedykolwiek wykonanie większej ilości pracy.

2. Głębsze partnerstwo z klientem

Sposób, w jaki tamto pokolenie prowadziło księgowość i rachunkowość, prawie się skończył. Oprogramowanie, które jeszcze bardziej ułatwia generowanie faktur, uzgadnianie wyciągów i pobieranie transakcji bankowych, wymusza ewolucję tradycyjnego doradcy podatkowego. Dzisiaj i w przyszłości będzie potrzebny ekspert finansowy, który może zaoferować strategiczne, spersonalizowane doradztwo.
Szukaj sposobów, aby stać się bardziej strategicznym partnerem dla swoich klientów. Dla tych, którzy znają świat stron internetowych, dobrą analogią jest rola autora strony internetowej do roli stratega SEO (optymalizacji wyszukiwarek). Wraz z udoskonalaniem się oprogramowania WordPress i innych platform internetowych zmniejszyła się zależność od potrzebujących programistów. Jednocześnie wzrosło znaczenie pojawienia się strony w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj, top SEO są postrzegane jako konsultanci online strategiczni.

3. Zwiększa się liczba pracowników w ciągu tysiąclecia.

Dziś jeden na czterech pracowników należy do pokolenia Tysiąclecia. Szacuje się, że do 2023 r. będzie to co druga generacja Tysiąclecia. Pracownicy, podobnie jak ten stary faks, którego pozbyto się wiele lat temu, korzystają z poczty elektronicznej do korespondencji w pracy. Nie chodzi o to, że korzystanie z poczty elektronicznej jest złe, ale Tysiąclecia dorastały, korzystając z wiadomości błyskawicznych i mając bezpośredni kontakt z ich życiem. Kiedy mają osobiste doświadczenie w korzystaniu z technologii, która już im się bardzo dobrze sprawdziła, dlaczego nie chcieliby z niej korzystać, aby ich praca była wykonywana w najlepszy możliwy sposób?
Zapoznaj się z najnowszymi narzędziami i znajdź sposoby, aby wypróbować je w swoim postępowaniu. Rozmawiaj z klientami przez czat. Wykonuj szybkie wideorozmowy przez Skype’a zamiast aranżować je w kalendarzu. Korzystanie z tych narzędzi pokazuje, że mówisz językiem kolejnego pracownika i wszystkich tych inteligentnych dyrektorów generalnych, którzy potrzebują Twoich usług.

4. Zwiększa się liczba pracowników zatrudnionych w gospodarce cyfrowej.

Zgodnie z tym artykułem, w 2016 r. tłumacze zewnętrzni stanowili 34% amerykańskiej siły roboczej. Oczekuje się, że do 2020 r. ta sama liczba pracowników wzrośnie do 43%. Tacy freelancerzy mogą zarabiać na życie i są mieszanką pełnowymiarowych pracowników, którzy również pracują z boku. Potrzebują usług niezawodnego profesjonalisty, który pomoże im śledzić swoje książki, w niepełnym wymiarze czasu pracy. Może zaistnieć konieczność skontaktowania się z Tobą w nieparzystych godzinach. Na początku mogą potrzebować więcej wiedzy i wskazówek, ale gdy już znają system, mogą stać się niezawodnym nowym klientem.
Należy pozyskać tych pracowników zewnętrznych, mówiąc w ich języku. Szukaj ich w społecznościach internetowych, które często odwiedzają. Pokaż im, jak możesz być cennym składnikiem stabilności ich biznesu. Jeśli rynek ten ma się powiększyć o kilkadziesiąt tysięcy, to trzeba tam być.

5. Krypto waluta, rachunkowość i przyszłość.


Ta ostateczna prognoza sprawia, że czujemy się mniej pewnie, ale to fascynująca możliwość. Wyobraźmy sobie przyszłość, na przykład około 2030 r., kiedy to transakcje zawierane są rutynowo między wszystkimi firmami przy użyciu krypto walut. Jeśli słyszałeś o bitcoinach, to słyszałeś o krypto walutach. Krótko mówiąc, krypto waluta umożliwia dwóm nieznajomym wymianę funduszy (w tym przypadku wirtualnej waluty) bez znajomości ich tożsamości. Osoba trzecia, która wyemitowała krypto walutę, zna numery transakcji i numery identyfikacyjne obu stron, ale w przeciwnym razie są one tak samo niewidoczne, jak sprzedający i kupujący.
Krypto waluta pozwala na to, co określa się mianem metody „potrójnej księgowości”. Podczas gdy metoda podwójnego zapisu jest niezawodnym punktem wyjścia księgowości przez setki lat, nadal jest podatna na błędy ludzi zapisujących te liczby. Błędy mogą wkradać się, a nawet po prostu oszukiwać. Podczas korzystania z waluty krypto, każda transakcja jest uwierzytelniana, śledzona i blokowana. Nikt nie może włamać się do łańcucha blokowego, ani dystrybuowanej księgi online i zmienić szczegółów transakcji. W takiej sytuacji doradca podatkowy w Poznaniu może zajrzeć do ksiąg, w tym mieście ma taki przywilej. Każdy wpis można prześledzić wstecz do zakupu, który został uwierzytelniony jako należny towar lub wydatek. Potrójna księgowość nie byłaby dostosowana do potrzeb każdej firmy i każdej transakcji, ale dla firm, które chcą dodatkowego poziomu bezpieczeństwa lub właścicieli/inwestorów, którzy wymagają więcej, zapewnia większe bezpieczeństwo.