Gdziekolwiek jest zbiornik wodny, tam można znaleźć ludzi pływających na nich kajakiem. W ciągu ostatnich 20 lat kajakarstwo rozwinęło się i nadal się rozwija. Postępy w produkcji i technologii materiałowej poprawiły zarówno przystępność cenową, jak i dostępność tego sportu. W połączeniu z rosnącym zapotrzebowaniem na sprawność fizyczną i atrakcyjnością sportów wodnych sprawia, że zainteresowanie kajakarstwem będzie rosło przez kolejne dziesięciolecia.
Im więcej osób jest zainteresowanych nauką kajakarstwa, tym większa szansa na dezinformację. Ten przewodnik pomoże Tobie i Twoim przyjaciołom, którzy są zainteresowani poznaniem wszystkiego na temat kajakarstwa, w rozpoczęciu wyprawy.

Wejście na Kajakarstwo.

Wiele osób chce się zapoznać z kajakarstwem, nie wiedząc dokładnie, jakiego typu, a nawet dokąd będą zmierzać. Są to dwa ważne pytania, na które należy odpowiedzieć, ponieważ będą one miały wpływ na rodzaj sprzętu kajakowego, który dana osoba będzie kupować. Niektóre z wielu rodzajów kajaków to kajaki wodne, morskie, turystyczne,  rekreacyjne, wiosłowe, wędkarskie i campingowe. Każdy z tych gatunków wymaga innego sprzętu i ma inne wymagania w zakresie umiejętności. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, do czego chcecie się Państwo zgłosić.

Wszystko o sprzęcie kajakowym.

Po ustaleniu rodzaju kajakarstwa, które będziesz uprawiał, następną rzeczą jest zakup odpowiedniego sprzętu. Nie chcesz po prostu wejść do wielkiego sklepu z artykułami sportowymi i kupić pierwszy kajak, który zobaczysz.
Kajaki siedzące różnią się od sportowych. Kajaki morskie różnią się od rekreacyjnych. Zrób rozeznanie, aby wiedzieć, jakiego rodzaju łódki, wiosła i sprzęt potrzebujesz, pomoże to uratować Cię przed popełnieniem kosztownego błędu przy zakupie sprzętu. Pomoże to również dowiedzieć się, czego szukać, jeśli zdecydujesz się kupić używany sprzęt.

Wszystko o umiejętnościach pływania kajakiem.

Prawdą jest, że spływanie kajakiem wydaje się bez wysiłkowe. Łódka wydaje się ślizgać po powierzchni wody z niewielkim wysiłkiem kajakarza. Chociaż czasami zdecydowanie tak jest, to tylko dzięki odpowiedniej formie kajaka wiosłowanie może być wydajne i skuteczne. Większość kajakarzy zna tylko pociągnięcie do przodu i nie używa odpowiedniej formy. Jest o wiele więcej ruchów niż tylko to. Przeczytaj przewodnik po umiejętnościach, jakie kajakarze powinni nabywać, aby rozwijać swoje umiejętności i radość spływania kajakiem.

Wszystko o Kajakarstwie dla zabawy.


Choć jest wiele powodów do kajakarstwa, to celem kajakarstwa powinna być przyjemność. Czy chcesz spływać kajakiem dla spokoju, relaksu, przygody, wędkowania, biwakowania, lub zwiedzania towarzyszyć powinien temu pewien poziom zabawy. Kajakarze tworzą więź grupową, która napędza tę przyjemność. Dlatego jest tak wiele festiwali spływów kajakiem. Kajakarze będą szukać wymówki do wspólnej zabawy! Więc, znajdź festiwale, wystawy i pokazy, aby spotkać się z innymi kajakarzami. I oczywiście, dobrze się baw!