Być może wynika to z pośpiechu ostatnich dziesięcioleci do podwykonawstwa, ale wiele osób uważa, że partner montażowy elektroniki to nic innego jak wynajęta fabryka do wycinania części. Chociaż może to być prawdą w przypadku niektórych zakładów zagranicznych o obniżonej wydajności, prawda jest taka, że krajowe rozwiązania montażowe mogą być Twoim jedynym źródłem wprowadzania nowych produktów na rynek.
Gdy zakład montażowy jest zlokalizowany na tym samym kraju – lub przynajmniej na tej samej półkuli – można ściślej z nim współpracować, pracując nad projektami i ulepszeniami w celu stworzenia lepszych produktów. Solidne stałe wsparcie, a nawet usługi posprzedażne są zazwyczaj również opcjami.
We współczesnej produkcji elektroniki dużą siłą napędową staje się konsolidacja produkcji na terenie kraju, istnieje wiele powodów, dla których…

Przyczyny wynajmu rozwiązań montażowych znajdujących się blisko domu

1 – Więcej certyfikacji.

Większość naszych zakładów ma lepszy nadzór, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące miejsca pracy i więcej certyfikatów niż ich zagraniczni odpowiednicy. Możesz wybrać producentów z legalnymi certyfikatami branżowymi, które gwarantują, że ich produkty spełniają lub przewyższają każde wymagania.
Jest też kwestia siły roboczej. Czy zauważyliście, że za każdym razem, gdy śledczy stwierdzają złe traktowanie pracowników, ich klienci płacą za to cenę? Brak regulacji w biznesie zagranicznym sprawia, że krajowa firma prawie nie jest w stanie dokładnie wiedzieć, co się dzieje. W dzisiejszym świecie biznesu to recepta na trwający koszmar wizerunkowy.

2 – Pełne usługi projektowe

Większość zagranicznych zakładów montażowych jest bardzo nastawiona na produkcję. Dajesz im plany, a oni dają Ci produkty. To jest właśnie tak.
Partner krajowy, z którym można komunikować się w tej samej strefie czasowej, może współpracować z Państwem bezpośrednio w celu dopracowania istniejących lub nawet stworzenia zupełnie nowych wzorów. Mają specjalistów od sprzętu, którzy szukają sposobów, aby każdy projekt był lepszy w oparciu o sprzęt, który wykorzystują.
Rozwiązania montażowe wykorzystujące najnowocześniejsze urządzenia i nowoczesne procesy technologiczne zazwyczaj optymalizują projekty w fazie badań i rozwoju, aby wyjść poza marzenia własnych inżynierów.

3 – Wszechstronne prototypowanie i testowanie

Prototypowanie jest jednym z droższych aspektów rozwoju produktu, ale już dziś bezwzględnie konieczne jest stworzenie produktu wysokiej jakości. Użytkownicy są zazwyczaj bardzo kreatywni w tym, jak wykorzystują swoją elektronikę, i trzeba być przygotowanym na złe traktowanie.
Dużą rolę odgrywa tu także grupa docelowa. Produkty przeznaczone dla dzieci muszą być po prostu lepiej skonstruowane niż produkty dla dorosłych, jako prosty przykład. Jeśli tworzysz grę wideo dla pięciolatków, czy wytrzyma ona znęcanie się nad nią i nie stanie się zagrożeniem dla bezpieczeństwa?
Gwarantują to dobre usługi w zakresie prototypowania i testowania. Pozwalają one na wprowadzenie produktu na rynek z przekonaniem, że spełnia on warunki gwarancji i ugruntowania Państwa reputacji jako producenta elektroniki wysokiej klasy wyrobów.

4 – Optymalizacja wykonania części.

Innym obszarem, w którym opłaca się serwis montażowy jest zamawianie i realizacja części. Na podstawie testów będziesz wiedział, gdzie znajdują się słabe punkty w projekcie lub które komponenty będą najprawdopodobniej wymagały wymiany.
Na tej podstawie partner produkcyjny może pomóc w zaleceniu składowania i wstępnego zamawiania części, co zagwarantuje, że będą Państwo w stanie spełnić wymagania gwarancyjne przy minimalnych kosztach.
Niektóre usługi montażowe oferują nawet pełną obsługę posprzedażną, ponieważ przecież nikt nie jest w stanie zdiagnozować problemów produktowych lepiej niż grupa, która stworzyła produkt.

5 – Krótkie linie zaopatrzeniowe, szybszy obrót


Partnerzy krajowi współpracują z krajowymi dostawcami w celu stworzenia krótkich linii dostaw, które oszczędzają czas i paliwo w trakcie całego procesu. Klienci mogą szybciej dostać urządzenia lub części, podczas gdy każdy płaci mniej za wysyłkę. Ułatwia to również przesunięcie tych kanałów w przypadku zmiany potrzeb.
Produkcja elektroniki za granicą zazwyczaj zamyka ludzi w wielomiesięcznych łańcuchach dostaw, co w szybko zmieniającym się świecie może stać się poważną przeszkodą.