Jeszcze kilka lat temu trening personalny nie był aż tak popularny jak dziś. Od jakiegoś czasu z takich usług korzysta coraz więcej osób. Ilość trenerów zwiększa się, a osoby stające przed wyborem mają coraz większy dylemat. Obecnie na rynku pracy istnieje duża konkurencja wśród trenerów personalnych.

Jak wybrać odpowiedniego trenera osobistego?

Warto czytać opinie i dobrze przebadać rynek zanim podejmiemy konkretne kroki. Trener personalny to osoba, której w pełni musimy ufać. Powierzamy jej nasze ciało i zdrowie. Chcemy, aby oba te aspekty poprawiły się. Zły trening może prowadzić do powikłań zdrowotnych, których skutki będziemy długo odczuwać. Czy cena jest wyznacznikiem jakości? Tutaj jest tak, jak ze wszystkim. Cena może odpowiadać jakości ale nie musi. Trener personalny, który ma bardzo duże doświadczenie, kilkanaście odbytych kursów, wielu zadowolonych podopiecznych oraz wspaniały kontakt z ludźmi z pewnością będzie się wysoko cenił. Nie należy jednak skreślać trenerów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. Być może mają oni niższe stawki, ale merytorycznie mogą być na podobnym poziomie. Niektórzy po prostu mają talent.

Pierwsza rozmowa z trenerem jest bardzo ważna. To dzięki niej dowiadujemy się czy dana osoba podchodzi do swojej pracy profesjonalnie. Co powinno się wydarzyć podczas pierwszego spotkania? Z pewnością trener przeprowadzi z nami wywiad. Musi to zrobić, żeby wiedzieć jak ułożyć nasz plan treningowy. Każdy kto profesjonalnie zajmuje się trenowaniem ludzi, wie że istotne jest zbadanie czy podopieczny nie choruje, nie ma wad kręgosłupa lub innych dolegliwości. Powinien również jak najlepiej zaprezentować nam siebie i swoje umiejętności. Dobrze, jeśli jego doświadczenie podparte jest przykładami. W ten sposób wzbudzi on w nas zaufanie i chęć współpracy.

Pierwszy trening również nie może przebiegać chaotycznie, zobacz jak powinien przebiegać trening na stronie http://bodyactive.eu/trening-ems/. Trener personalny w Poznaniu wie, że każdy element treningu powinien być zachowany. Początkowo przeprowadza rozgrzewkę, następnie trening właściwy, który kończy rozciąganiem i wyciszeniem naszego organizmu. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich elementów możemy zakończyć trening. Nie powinniśmy zrażać się jeśli trening wyda nam się zbyt ciężki, profesjonalista wie na co nas stać i jak nas do tego zmotywować.